Spring Professional profesyonel işe alım konusunda öncüdür

 

Neden Spring?

 

Ekibimiz

 

Metodoloji

Hakkımızda

Uzmanlığımız, doğru insanları, doğru firmalarla buluşturmak

Adecco Group şirketlerinden olan Spring Professional, uzman ve orta düzey yönetici pozisyonları için arama, seçme ve değerlendirme konularında uzmanlaşmış uluslararası bir danışmanlık firmasıdır.
Misyonumuz, uzman ve orta düzey yönetici seçme ve değerlendirme konusunda özel olarak geliştirdiğimiz yaklaşımımız ile, her pozisyon için en uygun yeteneği sizlerle tanıştırmaktır.
İş dünyasındaki sürekli değişimi anlayabilmeleri ve değişime uygun şekilde karşılık verebilmeleri için iş ortaklarımızla pazar bilgimizi ve bize özgü seçim kriterlerini paylaşarak güvene dayanan bir ilişki kurarız.

Spring Professional’la çalıştığınızda, sektörünüzde uzmanlaşmış danışmanlarla çalışırsınız.

İster yetenek arayan bir firma olun, ister kariyerinde ilerlemek isteyen bir profesyonel, Spring Ekibi sürecin her aşamasında sizinle beraber çalışarak beklentinizi karşılayarak, yüksek kaliteli bir hizmet sunacaktır. Biz profesyonelleri, Tedarik Zinciri & Lojistik, IT & Telekomünikasyon, Satış & Pazarlama ve İnsan Kaynakları alanlarındaki iddialı ve aynı zamanda onlar için uygun olan pozisyonlara yerleştiririz.

Spring Professional profesyonel işe alım konusunda öncüdür.

Spring Professional, merkezi Zürih, İsviçre’de bulunan, 31.000’den fazla çalışanı ile 60’tan fazla ülkede hizmet veren dünyanın önde gelen İnsan Kaynakları çözümleri sağlayıcısı Adecco Group şirketlerinden biridir. Fortune Global listesindeki ilk 500 firma arasında yer alan Adecco Group, her gün 700.000’den fazla insanı, 100.000’den fazla müşteri ile buluşturan çok geniş bir hizmet ağına sahiptir.
Dünyanın önde gelen büyük şehirlerindeki varlığımız müşterilerimize geniş bir ulusal ve uluslararası kapsama alanı sunmamıza olanak sağlamaktadır. Şu anda 12 ülkede 66 ofis ve 550 danışmanıyla hizmet veren Spring, büyümeye devam ediyor. Spring Professional, sadece 2014 yılında tüm dünyada 36.000 orta-üst düzey yönetici alımı gerçekleştirmiştir.

Neden Spring?

İşinizi bir adım öteye taşıyacak çözüm ortaklığı

Türkiye’de ve tüm dünyada doğru insanları, doğru firmalarla buluşturuyoruz
Dünyanın önde gelen İK çözümleri sağlayıcısı Adecco Group’un şirketlerinden biri olan Spring Professional, kendine has bir DNA, taksonomi ve misyona sahiptir.

Yetenek Bulma Sorunu

Günümüzde firmaların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, özellikle uzman ve lider seviyesinde, işlerini geliştirme konusunda fayda sağlayacak doğru insanları bulmaktır. Bu seviyede işe alımlarda en önemli nokta doğru ekibi kurmak olduğu için stratejik ortaklıklarla ilerlenmelidir.

Rekabet üstünlüğü sağlayan işe alım süreci

Taksonomi

Kuruluş amacımız Tedarik Zinciri & Lojistik, IT & Telekomünikasyon, Satış & Pazarlama ve İnsan Kaynakları alanlarında öne çıkmaktır. Bu sektörlerdeki uzman ve orta düzey yönetici alımları üzerine odaklanırız.

DNA

Spring danışmanlarını işe alım havuzundaki konusunda uzman en iyi adaylar arasından veya direkt olarak hizmet verdiğimiz sektörlerin yönetim ve operasyon birimlerinden belirleriz.

Misyon

Tedarik Zinciri & Lojistik, IT & Telekomünikasyon, Satış & Pazarlama ve İnsan Kaynakları alanlarındaki uzman ve orta düzey yönetici alımlarında fark yaratmak için Türkiye’deyiz.

Spring Professional’da uzmanları uzmanlarla konuşturuyoruz

Hem adayın profesyonel kariyer gelişiminde, hem de firmanın her pozisyon için ideal profili bulmasında başarıyı kaçınılmaz kılan Spring’in odaklandığı her sektör ve iş koluna dair kapsamlı bilgisidir.

Misyonumuz , uzmanı uzmanla konuşturarak her pozisyon için en uygun yeteneği sizlerle tanıştırmaktır.

Hizmetimizi eşsiz kılan; danışmanlarımızın sektör bilgisi ve uzmanlığı, işe alım sürecinde yüksek kaliteyi teminat altına alan metodolojik çalışma şeklimiz, müşterimizin ihtiyaçlarına uyum sağlama ve inovasyon kapasitemizdir.

Spring Professional, yetenek arayışında stratejik çözüm ortağınız

Farklı profesyonel işe alım kaynaklarına hakimiyetimiz ve farklı aday değerlendirme tekniklerimiz ile arama ve işe alım süreçlerinin başarıya ulaşmasını sağlarız.

  • Geniş iletişim ağımızdaki adaylara ulaşma kapasitesine sahip uzman ve özel danışman ekipleri.
  • Değişen pazar koşullarına gerçek zamanlı olarak uyum sağlayabilecek, uzmanlaştığımız her sektör ve profil için kapsamlı teknik bilgi.
  • Sektör ve profile göre özelleşmiş güncel veritabanı

Kendi Yetkinlik Sözlüğümüze dayanan bir metodoloji

Spring Kaynakları

İnsan

Her biri kendi alanında uzman ve her biri güçlü bir aday iletişim ağına sahip danışmanlardan oluşan bir ekip.

Veri Tabanları

Tedarik Zinciri & Lojistik, IT & Telekomünikasyon, Satış & Pazarlama ve İnsan Kaynakları alanlarında kayda değer deneyime sahip adaylardan oluşan, Türkiye çapında, gelişkin bir veri tabanı.

Araştırma

Tedarik Zinciri & Lojistik, IT & Telekomünikasyon, Satış & Pazarlama ve İnsan Kaynakları alanlarında gerçek zamanlı firma, pazar ve kilit personel istihbaratı ile kapsamlı araştırma.

Pazarlama Gücü

Sosyal ağlar, ana akım medya ve endüstriyel iletişim ağlarındaki performansı arttırmak için, özel olarak bu alanlara ayrılmış kaynaklar.

Metodoloji

1. Güçleri Birleştir

İşiniz, işinizin yapısı, işinizin sorunları ve firma kültürü hakkında detaylı bilgiyi edinecek profesyonel bir işe alım danışmanı firmanıza atanır.

2. Pozisyon Gereklilikleri

İşe alım danışmanı, aranan pozisyonla ilgili gereklilikleri belirler ve size doğru bir özet sunar.

3. Araştırmayı Genişlet

Danışman, direkt olarak işe alım kararını verecek olan kişilerle iletişim kurar. En iyi performans ve uyumun sağlanabilmesi açısından gerekli ve güvenilir bilgileri edinebilmek için bu şarttır.

4. Plan Onayı

İşe alım sürecinin başlaması için aksiyon planının onayı talep edilir

5. Arama

Aday Arama sürecinde çok geniş bir ağa ve bağlantılara sahip veri tabanımızı kullanırız ve gerektiğinde ilgili geleneksel ve sosyal mecralar ile aramayı genişletiriz.

6. Güncelleme

Süreç boyunca sizi düzenli olarak bilgilendirir ve her türlü sorunuza cevap veririz.

7. Aday Görüntüleme

Potansiyel adaylar görüntülenip, pozisyona uygun özelliklere sahip olanlar saptanır, gerekirse referanslar ile iletişime geçilip kontrol edilir.

8. Görüşme Aşaması

Spring Professional’ın sunduğu her aday ile danışmanlarımız tarafından görüşmeler yapılır; beceri, nitelik ve gerçek yetkinlikleri ile ilgili detaylı bilgi edinilir.

9. Adayların Sunumu

Kurumunuz için her anlamda en uygun adayları sunarız.

10. Görüşme Yönetimi

Hem size hem de adaya görüşme hazırlığı ve seçim sürecinde destek oluruz. Faydalı olacağı durumlarda görüşme mekanı olarak ofislerimizi kullanımınıza sunar ve görüşmeleri organize ederiz.

11. Teklif Aşaması

Spring Professional; pozisyon teklifi, müzakere ve işe giriş sözleşmesi imzalanana kadar olan bütün süreci hem siz hem de seçilen aday adına yönetir.

12. Takip

Seçilen aday işinize entegre olana kadar temasta kalmaya devam ederiz. Sürecin zamanında değerlendirilmesi sürekli gelişme kültürümüzün bir parçasıdır ve sizin tamamıyla memnun olduğunuzdan emin olmamızı sağlar.

Spring Professional Türkiye Ekibi ile Tanışın

Uzmanlaşmış danışmanlarımız güçlü bir deneyime sahiptir. Sıkı bir disiplinle uygulanan bize özel sistematik bir yöntem kullanarak, belirlenmiş işlevleri yerine getirebilmesi için bir adayda olması gereken özellikleri belirleriz.

Değerlendirme sistemimiz her firmaya uygulanabilecek ortak özellikler üzerine kurulmuştur. Aynı şekilde, kullandığımız yöntem yetenek, bilgi ve kişilik özelliklerini belirleyen testlerden oluşan kapsamlı bir kataloğa sahiptir.

Ekibimiz, farklı sektörlerin dinamiklerini, aradığımız profillerin olası zorluklarını ve kurumsal müşterilimizin özgün süreçlerini anlayabilecek nitelikte yetkin uzmanlardan oluşmaktadır.
Uzman ve Yönetici pozisyonları için işe alım deneyimine sahip danışmanlarımızdan oluşan bir kadromuz vardır.

 

Spring'de Kariyer

Spring Professional'da biz takım çalışmasının gücüne inanırız.